Skip to content

בקצה המארב

ינואר 19, 2010

כפי שאולי שמעתם או קראתם אצל ולווט או במארב, בשבוע שעבר החלטנו (רונן אידלמן ואני) לסיים את עבודתנו במארב בסוף החודש הקרוב. אנו יוצאים כשותפים לדרך עצמאית ומפתחים פרויקט תקשורתי חדש בתחום האמנות והתרבות.

בקיץ האחרון הגיע מארב לפרשת דרכים ארגונית, תקציבית ומערכתית. באוגוסט יצאנו לחופשה ללא תשלום מעבודתנו כעורכי מארב בפועל. המשכנו לטפל באתר בהתנדבות ובמסירות בתקווה שלקראת השנה החדשה ימצא תקציב להפעלתו, ומתוך הבנה שהשבתת העבודה תפגע קשות גם במארב וגם בקהילת הקוראים והכותבים.

בחצי השנה האחרונה ניסו חברי מערכת מארב (גלית אילת ואיל דנון מהמרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, מיכאל קסוס גדליוביץ ואנחנו), למצוא פיתרונות שיאפשרו את המשך עבודתו של האתר. במהלך הזמן התגלעו חילוקי דעות מהותיים בין חברי המערכת, הרואים בדרכים שונות את מארב, את מקומם בו ואת מידת האחריות שלהם אליו. במצב התקציבי והארגוני ובסביבת העבודה שנוצרה, הגענו למסקנה שאין באפשרותנו להמשיך לערוך ולפתח את האתר ולהוביל אותו למקומות אליהם אנו שואפים להגיע. הפיתרון הנכון, לדעתנו, היה לאפשר לנו לקחת את מארב ולחפש לו בית אחר, אך מכיוון שישנם חילוקי דיעות באשר לבעלות על השם מארב ומאחר וחבל לנו לבזבז אנרגיה על מאבקים שלא יועילו למארב ולא לאף אחד מאיתנו, החלטנו לוותר על השם ולהקים את מארב תחת שם חדש.

מארב הוא בית שטיפחנו באהבה מיום הקמתו. אנו מוקירים את ההזדמנות להיות עורכי האתר ולעבוד עם אמנים, כותבים, יוצרים, קוראים ומגיבים שאוהבים אמנות, שהתרבות והדיון בה חשובים להם, ושמרגישים אחריות למקום בו אנו חיים. אנו מודים לצוות המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, שתמך ואפשר את קיומו ופעילותו של מארב מתחילת דרכו, ומקווים שעוד יהיו לנו הזדמנויות לבצע פרויקטים טובים ומשותפים גם בעתיד.

הפרויקט החדש: עדיין מוקדם למסור הרבה פרטים, אך אנחנו יכולים לומר שמדובר בפלטפורמה שתשלב בין תחומי העניין שלנו (אמנות, תרבות, אינטרנט ומעורבות פוליטית וחברתית), שתבקש למלא את התפקיד שלקחנו על עצמנו במארב וגם הרבה מעבר לו, ותספק בסיס למגוון פעילויות, תחילה ברשת ובהמשך אולי גם מחוץ לה.
אנו מאמינים שהיוזמה החדשה מהווה הזדמנות לאגד קבוצה של כוחות מצוינים בתחומי הכתיבה, האמנות והתרבות, ולבנות כתב עת חדש שיענה על הצורך בכתיבה וביצירה טובה, יאתגר ויוביל את התרבות והדיון בה, ואפילו יצליח להחזיק את עצמו מבחינה כלכלית.

בתחילת פברואר נקים אתר זמני שימשיך את הפעילות השוטפת שהתקיימה במארב עד כה. נמשיך לפרסם מאמרים וידיעות, המלצות, קריאות וקולות קוראים. מדורים כהמלצות הקריאה ויומן האירועים ימשיכו לתפקד גם במסגרת החדשה. במקביל תיבנה מערכת קבועה עבור המגזין החדש, מערכת שתהווה מרכז מקוון לדיון בעברית באמנות ובתרבות.

בנוסף אנו בודקים אפשרויות שונות להוצאה לאור של מגזין חודשי ומודפס. במידה ונצליח לגייס כסף המגזין יצא לאור בעוד מספר חודשים. זה גם המקום לבקש מכל מי שיכול לעזור לנו לגבש רעיונות לתמיכה, בין אם באמצעות קשר עם משקיעים ובין אם בעזרת מוסדות אמנות וגופים כלליים שמעוניינים לתמוך בקיומו של כתב עת לאמנות באמצעות רכישות מודעות.

יונתן אמיר (amir.yonatan[at]gmail.com)
רונן אידלמן (ronene[at]gmail.com)

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: